Jasne logo

ul. Nad Radunią 27
83-000 Pruszcz Gdański
tel. 58 301 72 57, 606 44 39 28
biuro@wydawnictwo-jasne.pl
 Publikacje
 Aktualności

Niekonwencjonalne połączenie dawnych kaszubskich opowieści z losami współczesnych ludzi znajdziemy w książce Gabriela Oleszka LEGENDY KASZUBSKIE - spotkanie przeszłości z teraźniejszością.

Losy Eweliny, jej życiowe wybory i ich konsekwencje tworzą wciągającą opowieść o niej i innych postaciach w książce UCIECZKA PO MIŁOŚĆ Ewy Pisarskiej.

Miłośnikom małych ojczyzn z Pomorza polecamy opracowanie Zofii Czarnowskiej WIEŚ PIECE w promieniu kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa z twórczością Moniki Wałaszewskiej w tle.

NASZE PUBLIKACJE

przejdź do księgarni »
Tu znajdziecie Państwo wszystkie publikacje naszego wydawnictwa
w kolejności ich pojawiania się: od najnowszej do najstarszej.
 •  
 • WYSZUKIWARKA: klawisz Control (Ctrl) + klawisz F
 •  

 • "ZESZYTY NAUKOWE PUNO", seria trzecia, nr 11, red. nacz. Jolanta Chwastyk-Kowalczyk, Londyn, 2023
   
  Format:B5
  Liczba stron:272 z ilustracjami czarno-białymi
  ISBN:ISSN 2052-319X
  Wydanie:oprawa miękka

  Opis:

  Ze wstępu redaktor naczelnej prof. Jolanty Chwastyk-Kowalczyk:
 • Wiadomo, jak skomplikowane jest edytowanie w osobliwie trudnych warunkach wszelkich polskich wydawnictw poza Krajem. Redakcje, nie mając źródła stałego finansowania, zmuszone są szukać sponsorów. Najczęściej odbywa się to z numeru na numer. Nasze "Zeszyty Naukowe PUNO" są tego najlepszym przykładem. Jednak zbieranie materiału do najnowszego, 11. numeru czasopisma odbywało się w wyjątkowo komfortowych warunkach, bowiem już w ubiegłym roku prof. dr hab. Eugeniusz Stanisław Kruszewski zapewnił nas o całkowitym pokryciu kosztów jego wydania przez Instytut Polsko-Skandynawski z Kopenhagi. Dziękujemy bardzo i nisko się kłaniamy za tę hojność, z inicjatywy nieocenionego uczonego, działacza niepodległościowego, laureata tytułu doktora honoris causa PUNO z 2021 roku oraz członka Rady Naukowej "Zeszytów Naukowych PUNO".
 • Treść numeru odzwierciedla czynne uprawianie nauki przez badaczy, uczestników studiów doktoranckich na PUNO oraz osoby współpracujące z uczelnią.
 • Spis treści: