Jasne logo

ul. Nad Radunią 27
83-000 Pruszcz Gdański
tel. 58 301 72 57, 606 44 39 28
biuro@wydawnictwo-jasne.pl
 Księgarnia
 Aktualności

Zapraszamy na SPOTKANIE Z AUTORAMI książek o bliższej i dalszej historii Tczewa i kociewskiej okolicy - szczegóły w zaproszeniu.

Miłośnikom poezji polecamy dwa znowe zbiory: Izabeli Brandt - KAŻDY STRUMIEŃ SKŁADA SIĘ Z MAŁYCH ŁEZ oraz Zdzisława Drzewieckiego - CZTERDZIEŚCI CZTERY SYTUACJE INTYMNE z wojną w tle

Najnowsze opracowanie Krzysztofa Kowalkowskiego FRANCISZEK JÓZEF CHYLEWSKI - PILOT 300. DYWIZJONU BOMBOWEGO przybliża przedwojenne i wojenne losy jednego z mieszkańców Pomorza.

KSIĘGARNIA

przejdź do naszych publikacji »
Na tej zakładce znajdują się nowe książki, które oferujemy do sprzedaży.
Są to zarówno publikacje z naszego wydawnictwa, jak i zaprzyjaźnionych oficyn.
Ich wspólną cechą jest to, że są nieużywane. A użyć ich warto!

Hannelore Schardin-Liedtke, DAMNICA | HEBRONDAMNITZ. Zamki i ogrody w województwie pomorskim / Schlösser und Gärten in der Wojewodschaft Pommern, nr 2, Szczecin, 2019
 
Format:24 × 22 cm
Liczba stron:64 (tekst polski i niemiecki), 61 ilustracji
ISBN:978-83-946698-1-2
Wydanie:pierwsze, oprawa miękka
Cena:publikacja niedostępna
Liczba sztuk:      

Opis:

  • Monografia pałacu we wsi Damnica, pow. słupski. Wieś to dawny majątek rodu von Blankensee. Pałac został zbudowany w latach 70. XIX wieku. W 1910 roku właścicielem pałacu został baron Karl von Gamp, który w 1890 roku ożenił się z Klarą, córką Fridricha Bayera, założyciela koncernu chemicznego produkującego między innymi aspirynę. W latach 20. i 30. XX wieku częstym gościem w pałacu był niemiecki malarz ekspresjonista Max Pechstein. W otoczeniu pałacu jest park podworski. Do dziś w budynku zachowały się piękne stylowe pomieszczenia. Najpiękniejsze z nich to sala lustrzana. W marmurowej bibliotece rośnie 10-metrowej wysokości palma konopna, przywieziona w 1919 roku z Palestyny.
  • Po 1945 roku w pałacu mieściło się Nadleśnictwo Dębnica, później Technikum Melioracji Wodnej, a od 1955 - Państwowy Zakład Wychowawczy (obecnie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy).
  • ZAMKI I OGRODY W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM
  • Cykl o zamkach, pałacach i dworach w województwie pomorskim w oddzielnych opracowaniach. Autorami są polscy i niemieccy historycy sztuki i konserwatorzy. Przedstawiają historię założeń dworskich, ich właścicieli oraz dzisiejszy stan i sposób użytkowania. W centrum uwagi pozostaje sztuka budowlana i ogrodowa. Publikacje zawierają wyłącznie ilustracje czarno-białe. Aktualne zdjęcia od zewnątrz i wnętrz uzupełnione są przez archiwalne fotografie, portrety i mapy. Niejeden z obiektów w ramach tego cyklu po raz pierwszy zostaje szczegółowo prezentowany publiczności.
  • Redaktorka cyklu pomorskiego: Lisaweta von Zitzewitz
  • Redakcja naukowa: Dr. Sibylle Badstübner-Gröger  • Ceny zawierają podatek VAT. Za przesyłkę priorytetową poleconą pobieramy opłatę 10 zł przy wysłaniu jednego woluminu + 2 zł za każdy następny. Wysyłka następuje w ciągu trzech dni roboczych od dnia otrzymania przelewu na konto.