Jasne logo

ul. Nad Radunią 27
83-000 Pruszcz Gdański
tel. 58 301 72 57, 606 44 39 28
biuro@wydawnictwo-jasne.pl
 Księgarnia
 Aktualności

Zapraszamy na SPOTKANIE Z AUTORAMI książek o bliższej i dalszej historii Tczewa i kociewskiej okolicy - szczegóły w zaproszeniu.

Miłośnikom poezji polecamy dwa znowe zbiory: Izabeli Brandt - KAŻDY STRUMIEŃ SKŁADA SIĘ Z MAŁYCH ŁEZ oraz Zdzisława Drzewieckiego - CZTERDZIEŚCI CZTERY SYTUACJE INTYMNE z wojną w tle

Najnowsze opracowanie Krzysztofa Kowalkowskiego FRANCISZEK JÓZEF CHYLEWSKI - PILOT 300. DYWIZJONU BOMBOWEGO przybliża przedwojenne i wojenne losy jednego z mieszkańców Pomorza.

KSIĘGARNIA

przejdź do naszych publikacji »
Na tej zakładce znajdują się nowe książki, które oferujemy do sprzedaży.
Są to zarówno publikacje z naszego wydawnictwa, jak i zaprzyjaźnionych oficyn.
Ich wspólną cechą jest to, że są nieużywane. A użyć ich warto!

Józef Kazaniecki, MOSTY | SPECK. Zamki i ogrody w województwie zachodniopomorskim / Schlösser und Gärten in der Wojewodschaft Westpommern, nr 7, Szczecin, 2015
 
Format:24,5 × 22 cm
Liczba stron:40 (tekst polski i niemiecki), 46 ilustracji
ISBN:978-83-935718-5-7
Wydanie:pierwsze, oprawa miękka
Cena:publikacja niedostępna
Liczba sztuk:      

Opis:

  • Monografia pałacu w Mostach, pow. goleniowski. Dawny majątek rodu von Fleming, w latach 1850-1945 należał do rodziny von Flügge. Piętrowy pałac i otaczające go założenie folwarczne zostały wybudowane w latach 1910-1928 wg projektu Paula Korffa, którego domeną było wiejskie budownictwo rezydencjonalne. Styl architektury pałacu oscylował pomiędzy tradycyjnymi formami historycznymi a formą modernistyczną. Posiadał spokojną, klasycyzującą fasadę frontową i bardzo zróżnicowaną, eklektyczną elewację ogrodową. W latach 1970., pałac zaadaptowano na potrzeby Domu Dziecka i w tym celu m.in. dobudowano w miejsce mansardowego dachu trzecią kondygnację. We wnętrzach zachowało się dużo elementów oryginalnego wyposażenia, w tym ozdobne drzwi w pomieszczeniach reprezentacyjnych. Od 2014 r. obiekt jest własnością prywatną.
  • ZAMKI I OGRODY W WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM
  • Cykl o zamkach, pałacach i dworach w województwie zachodniopomorskim w oddzielnych opracowaniach. Autorami są polscy i niemieccy historycy sztuki i konserwatorzy. Przedstawiają historię założeń dworskich, ich właścicieli oraz dzisiejszy stan i sposób użytkowania. W centrum uwagi pozostaje sztuka budowlana i ogrodowa. Publikacje zawierają wyłącznie ilustracje czarno-białe. Aktualne zdjęcia od zewnątrz i wnętrz uzupełnione są przez archiwalne fotografie, portrety i mapy. Niejeden z obiektów w ramach tego cyklu po raz pierwszy zostaje szczegółowo prezentowany publiczności.
  • Redaktorka cyklu zachodniopomorskiego: Lisaweta von Zitzewitz
  • Redakcja naukowa: Dr. Sibylle Badstübner-Gröger
  • Recenzje:
  • BOGDAN TWARDOCHLEB, Pałace i ogrody - wspólne bogactwo
  • ELSBETH VAHLEFELD, Zweisprachige Publikationsreihe wider das Schlössersterben in Westpommern  • Ceny zawierają podatek VAT. Za przesyłkę priorytetową poleconą pobieramy opłatę 10 zł przy wysłaniu jednego woluminu + 2 zł za każdy następny. Wysyłka następuje w ciągu trzech dni roboczych od dnia otrzymania przelewu na konto.