Jasne logo

ul. Nad Radunią 27
83-000 Pruszcz Gdański
tel. 58 301 72 57, 606 44 39 28
biuro@wydawnictwo-jasne.pl
 Antykwariat
 Aktualności

Zapraszamy na SPOTKANIE Z AUTORAMI książek o bliższej i dalszej historii Tczewa i kociewskiej okolicy - szczegóły w zaproszeniu.

Miłośnikom poezji polecamy dwa znowe zbiory: Izabeli Brandt - KAŻDY STRUMIEŃ SKŁADA SIĘ Z MAŁYCH ŁEZ oraz Zdzisława Drzewieckiego - CZTERDZIEŚCI CZTERY SYTUACJE INTYMNE z wojną w tle

Najnowsze opracowanie Krzysztofa Kowalkowskiego FRANCISZEK JÓZEF CHYLEWSKI - PILOT 300. DYWIZJONU BOMBOWEGO przybliża przedwojenne i wojenne losy jednego z mieszkańców Pomorza.

Antykwariat

Tu proponujemy do sprzedaży książki, które już przeszły przez ręce czytelników. Mimo to wszystkie są w dobrym stanie. Znajdują się tu pozycje z różnych dziedzin, niekoniecznie pokrywających się z profilem naszego wydawnictwa. Przy zakupie książek z antykwariatu za co najmniej 100 zł - opłata za całą przesyłkę tylko 10 zł :-)

Fiodor D. Wołkow, Richard Sorge, Warszawa, 1976
 
Format:A5
Liczba stron:232
Wydanie:pierwsze, okładka miękka
Cena:10 zł
Liczba sztuk:      

Opis:

"Wczesnym rankiem 6 września 1933 roku z pokładu oceanicznego liniowca przycumowanego w Jokohamie zszedł zgrabny, elegancko ubrany młody człowiek. Przedłożył władzom policyjnym paszport niemieckiego dziennikarza Richarda Sorge. Urzędnik policji morskiej długo oglądał dokument przybyłego, następnie poprosił, aby wypełnił on przydługą ankietę i - zgodnie z przyjętymi zasadami - pozostawił odciski palców. Sorge żyje wśród Japończyków na modłę japońską. Uczy się ich języka, już może swobodnie się z nimi porozumieć. Każdego ranka kąpie się według dawnego zwyczaju japońskiego w drewnianej wannie. Od czasu do czasu ubiera się w japoński strój, chętnie spożywa japońskie dania. Cały ten czas jest pod stałą obserwacją policji. W Japonii panowała totalna szpiegomania. Liczne organa policyjne i japoński kontrwywiad śledziły każdy krok poddanych, a przede wszystkim każdy krok cudzoziemca. Nawet we własnym domu Richard nie mógł uniknąć wszechobecnych oczu policji. Szpiedzy wypytywali służbę o ludzi odwiedzających gospodarza, szperali w jego rzeczach i papierach. Czasami zastawał ich w domu i wówczas przedstawiali się zwykle jako agenci ubezpieczeniowi, hydraulicy lub elektromonterzy. W takich warunkach pracował całe osiem lat."

(tekst z okładki)
Publikacje zawierają podatek VAT. Za przesyłkę priorytetową poleconą pobieramy opłatę 10 zł przy wysłaniu jednego woluminu + 2 zł za każdy następny. Wysyłka następuje w ciągu trzech dni roboczych od dnia otrzymania przelewu na konto.